كتري برقي خوب چي بخرم؟ مهم ترين دليلي كه مردم روش سنتي تهيه چاي را كنار مي گذارند وقت گير بودن آن است. كتري هاي برقي به بخشي جدايي ناپذير از تجهيزات مدرن آشپزخانه تبديل شده اند كه مي توانند همان مقدار آب را سريع تر از كتري هاي سنتي معمولي بجوشانند. در عين حال ، هيچ خطري در استفاده از آنها وجود ندارد و براي هر بار استفاده بسيار سريعتر تنظيم مي شوند. خريد كتري برقي در حال حاضر به يكي از موارد اصلي لوازم آشپزخانه تبديل شده است و مانند همه انواع كتري محبوب است. اگر شما هم قصد استفاده از برق براي جوشاندن آب و كنار گذاشتن روش هاي سنتي را داريد ، با راهنماي خريد بهترين كتري برقي بازار همراه باشيد تا با بهترين مارك كتري برقي ايراني و خارجي آشنا شويد.

انواع كتري برقي را بشناسيم

كتري شيشه اي برقي

كتري هاي برقي با ظاهري شفاف و تميز مزاياي زيادي دارند. اين كتري هاي برقي شيشه اي زيبا و زيبا چشم هر بيننده اي را به خود جلب مي كند و از مواد بي ضرري ساخته شده است. اما ضعف اصلي آنها انعطاف پذيري و آسيب پذيري زياد آنهاست.

 

كتري برقي فلزي

قوري هاي فلزي علاوه بر ظاهر زيبا ، ظريف و مدرن ، ضعف قوري هاي شيشه اي را با دوام كافي جبران مي كنند. علاوه بر اين ، استفاده از فولاد ضد زنگ در اين نوع كتري ظاهر درخشان آن را حفظ مي كند.

 

كتري پلاستيكي

يكي از مزاياي قوري هاي پلاستيكي مقاومت در برابر ضربه است. علاوه بر اين ، پلاستيك ارزان تر از ساير مواد است. بنابراين ، قوري هاي پلاستيكي ارزان تر از ساير قوري ها هستند.

 

نكات مهم در خريد بهترين كتري برقي ارزان قيمت

جنس بدنه كتري برقي

كتري هاي برقي از مواد مختلفي مانند پلاستيك ، فلز و شيشه ساخته شده اند. توصيه مي كنيم قوري هاي فولادي ضد زنگ تهيه كنيد كه هم بادوام بوده و هم در بين خريداران محبوبيت بيشتري نسبت به ساير قوري ها داشته باشد.

 

صداي كتري

البته صداي كتري بلندتر از كتري گاز معمولي است ، اما برخي از خريداران از صداي كتري هاي برقي ناراضي هستند ، در حالي كه برخي ديگر هيچ مشكلي با كتري هاي برقي قوي ندارند. اگر صداي كتري براي شما اهميت زيادي دارد ، بهتر است قبل از خريد كتري نظرات را بررسي كنيد و ببينيد نظر خريداران در مورد صداي اين كتري چيست.

 

طراحي ظاهر يك كتري برقي

اگرچه اين نبايد بر عملكرد يا نحوه جوشيدن آن تأثير بگذارد ، اما از آنجايي كه يك وسيله آشپزخانه است كه قرار است جلوي چشم شما باشد ، بهتر است آن را با توجه به ظاهر و چيدمان آشپزخانه انتخاب كنيد ، به عنوان مثال اگر همه ظروف آشپزخانه از نقره و فولاد ساخته شده است ، بهتر است اين كتري برقي نيز از نقره و فولاد باشد.

 

امكان تنظيم دما

توانايي تنظيم دما براي انتخاب و خريد كتري برقي بسيار مهم است. حقيقت اين است كه هرگز نبايد به فكر تهيه چاي سبز ، چاي ، چاي سياه و همچنين قهوه و ساير نوشيدني هاي گرم در همان دما باشيد! اما خوب ، از آنجايي كه ما ايراني ها عموماً فقط آب را در دماي خاصي مي جوشانيم تا نوشيدني هايمان را آماده كنيم ، اين ويژگي چندان مهم نيست ، اما در واقع توانايي تنظيم دما اين فرصت را براي شما مصرف كنندگان عزيز فراهم مي كند. به شما امكان مي دهد هر نوع نوشيدني گرم را با توجه به نقطه جوش خود امتحان كنيد.

 

آسان براي استفاده

كتري برقي يكي از آن محصولات آشپزخانه است كه حداقل 3 تا 4 بار در روز استفاده مي شود. سهولت استفاده از اين محصول نكته مهم ديگري است كه هنگام خريد بايد به آن توجه كنيد. راحتي اين كتري به وجود دكمه ها در محل مناسب ، دسته هاي ايمن و ضد لغزش و عملكردهاي گرمايش ، وزن مناسب و موارد ديگر محدود مي شود.

 

جنس كتري برقي

فرقي نمي كند كتري برقي باشد يا معمولي. زيرا تقريباً همه اين محصولات از شيشه ، پلاستيك ، فلز يا كامپوزيت ساخته مي شوند. نكته مهمي كه بايد در اين زمينه بدانيد اين است كه كتري هاي پلاستيكي آنقدر بر طعم آب جوش تأثير مي گذارند كه ممكن است براي همه خوشايند نباشد. از سوي ديگر ، توصيه مي كنيم هنگام خريد كتري برقي به دنبال محصولات فولادي ضد زنگ باشيد كه از دوام و استقبال ساير خريداران در سراسر جهان برخوردار باشد.

 

سرعت جوشاندن آب

دليل اصلي خريد كتري برقي جوشاندن سريع آب براي تهيه يك فنجان چاي يا قهوه است. بنابراين ، اگر محصولي كه بدنبال آن هستيد سرعت عمل سريع تري نسبت به اجاق گاز و مايكروويو براي آب جوش نداشته باشد ، خريد آن به هيچ وجه قابل توجيه نخواهد بود.

 

اندازه و ظرفيت كتري

يكي از مهم ترين نكاتي كه هنگام خريد كتري برقي بايد به آن توجه داشته باشيد اندازه و ظرفيت كتري است. امروزه كتري هاي برقي با ظرفيت هاي مختلف طراحي و توليد مي شوند و آخرين حجم آنها براي خريد و استفاده 2 ليتر است كه بديهي است هر خريدار و خانواده اي بايد اين دستگاه را با توجه به ميزان استفاده از آن خريداري كنند. ظرفيت مناسب اندازه كتري بايد متناسب با فضاي آشپزخانه شما باشد.

 

امنيت بيشتر با استفاده از كتري هاي برقي

مدلهاي معمولي و ساده موجود در بازار هيچ سنسوري براي جلوگيري از گرما پس از جوشاندن آب ندارند. يكي از دلايل اصلي آتش سوزي كتري ها هستند كه بدون مراقبت رها مي شوند. مدلهاي برقي مزيت بزرگي نسبت به مدلهاي معمولي دارند و اين خاموش شدن خودكار پس از گرم شدن آب است. بنابراين ، دستگاه به محض جوشيدن خاموش مي شود تا از گرم شدن بيش از حد و احتراق بدنه جلوگيري شود. علاوه بر اين ، برخي از مدل هاي خاص از مارك هاي معتبر قابليت تنظيم دما را دارند. اين به شما كنترل بيشتري بر گرماي ورودي به مايعات مي دهد.

 

قيمت بهترين كتري برقي

قيمت كتري هاي برقي يكي از نكات مهم در راهنماي خريد كتري برقي است كه هركدام گزينه هاي متفاوتي دارند و همچنين از مواد مختلف و از مارك هاي مختلف تهيه شده اند ، بنابراين هريك از آنها قيمت متفاوتي دارند. و قيمت يك كتري برقي را نمي توان دقيقاً گفت كه چقدر است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


تاريخ : ۱۶ فروردين ۱۴۰۱ | ۰۸:۲۵:۲۳ | نویسنده : باقري | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By Bigsite :.