هميشه در صدر كارهاي يك كدبانو، تميز نگه داشتن خانه است كه كار آساني نيست اما روش هايي وجود دارد كه به راحتي همه چيز را تميز كنيد و نظافت خانه را براي شما بدون دردسر و حتي خوشايند كند. البته، ابتدا بايد روش هاي مختلفي را آزمايش كنيد تا ببينيد چه روشي براي شما بهتر است و در آخر مي توانيد با روش اختصاصي خودتان منزلتان را نظافت كنيد. ما برخي از بهترين نكات نظافت منزل ، راهنمايي ها و ترفندهاي خانگي، مربوط به تميز كردن منزل را براي شما جمع آوري كرده ايم تا به شما كمك كند با كمترين هزينه يك خانه بي نقص داشته باشيد. بسياري از اين نكات تميز كردن، طبيعي، ارزان، سريع، مفيد و با استفاده از ابزارهايي در دسترس است كه با كمك آنها مي توانيد در هنگام تميز كردن خانه خود باعث صرفه جويي در وقت و هزينه شويد.

اميدواريم اين مقاله از وبسايت زوم لايف دات كام هم بتواند به شما در زمينه نظافت و پاكيزگي منزل كمك مضاعفي انجام دهد و در پايان براي بهبود اطلاع رساني ما را از نظرات خود مطلع بسازيد

پاكيزگي منزل


1. براي از بين بردن موهاي حيوان خانگي از يك دستكش لاستيكي مرطوب استفاده كنيد

اگر موهاي حيوان خانگيتان خانه شما را پر كرده اند و باعث عطسه مي شوند، يك راه حل ارزان و آسان وجود دارد. با يك دستكش مرطوب به راحتي روي مبل و پرده بكشيد تا خز حيوانات از بين برود.


2. نحوه تميز كردن پنجره هاي شيشه اي

تميز كردن پنجره ها و شيشه ها به طور كلي جزو نكات نظافت منزل به شمار مي رود و كار چندان دشواري نيست و محصولات تميز كننده تجاري زيادي براي آن وجود دارد. اما اگر ترجيح مي دهيد از پاك كننده هاي طبيعي استفاده كنيد، مي توانيد با مخلوط سركه و آب خودتان يك تميزكننده طبيعي تهيه كنيد. آن را درون يك بطري اسپري ريخته و از آن براي تميز كردن سطوح، با استفاده از پارچه اي تميز استفاده كنيد. مي توانيد اين كار را روي آينه ها، پنجره ها و تقريبا هر سطح شيشه اي ديگر استفاده كنيد.


3. مايكروويو خود را با يك فنجان آب تميز كنيد

اگر مايكروويو بعد از استفاده زياد كثيف شده است، وحشت نكنيد – مي توان آن را به صورت رايگان پاك كرد. فقط كافي است نصف ليوان ليمو را در يك فنجان آب ريخته و براي يك يا دو دقيقه آن را در مايكروويو قراردهيد. سپس بگذاريد تا درب آن به مدت 5 دقيقه بسته باشد تا بخار كار خود را انجام دهد، سپس به راحتي داخل مايكروويو خود را پاك كنيد.


4. يك محصول تميز كننده طبيعي سريع براي كل خانه خود تهيه كنيد

با اين دستور العمل آسان يك تميزكننده همه كاره بسازيد. فقط كافي است چهار قاشق غذاخوري جوش شيرين و يك ليتر آب گرم را با هم مخلوط كنيد تا يك پاك كننده تمام عيار ارزان و طبيعي تهيه شود. به طور آزادانه براي سطوح، كف و هر جاي ديگري كه به يك تميزكننده احتياج داريد، استفاده كنيد.


5. آهك شيرآلات خود را با استفاده از سركه تميز كنيد

اگر به دنبال روشي طبيعي تر براي تميز كردن خانه خود هستيد، سركه دوست جديد شما است. سر دوش و شيرآلات خود را در مخلوطي از آب جوش و سركه خيس كنيد تا همه آهك آن را به راحتي از بين ببريد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


تاريخ : ۲۴ مهر ۱۳۹۸ | ۰۵:۲۱:۲۲ | نویسنده : باقري | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By Bigsite :.