شروع اولين علائم بارداري در خانم‌ها متفاوت است، ولي شايع‌ترين نشانه حاملگي عقب افتادن عادت ماهانه (پريود) است. و بيشتر براي كساني است كه عادت ماهانه منظم دارند. در صورتي كه قبلا باردار شده باشيد، ممكن است نشانه هاي بارداري دوم شما متفاوت از بارداري گذشته باشد. بارداري براي بعضي از بانوان اتفاقي و غير منتظره است و براي بعضي هم بسيار هيجان انگيز و لذت بخش. در ادامه به نشانه هاي اوليه و ريزترين علائم حاملگي بعد از نزديكي مي پردازيم.

براي بسياري از زنان اين سوالات پيش مي آيند كه چه موقع شاهد علائم بارداري خواهند بود، اولين علائم بارداري كدامند و آيا اصلأ باردار شدن يا لانه گزيني را حس خواهند كرد يا خير. پاسخي ساده براي اين سوالات وجود دارد: ممكن است شما نشانه هاي بارداري را حتي قبل از به تأخير افتادن دوره قاعدگي خود حس كنيد، و همچنين ممكن است پس از لانه گزيني شاهد نشانه ها و علائم حاملگي باشيد.

اولين علائم بارداري به ترتيب عبارتند از:

 • خونريزي لانه گزيني
 • گرفتگي عضلاني هنگام لانه گزيني
 • تهوع و استفراغ
 • خستگي
 • آزمايش خون مثبت
 • آزمايش ادرار مثبت
 • نفخ شكم
 • جدول درجه حرارت پايه بدن
 • به تأخير افتادن دوره قاعدگي
 • حساسيت سينه
 • نوسانات و تغييرات احساسي
 • تكرر ادرار
 • مشكلات خواب

علائم حاملگي : خونريزي لانه گزيني

خونريزي لانه گزيني حدود 9 روز پس از تخمك گذاري و حدود 4-5 روز قبل از خونريزي بعدي اتفاق مي افتد. فقط چند روز پس از لقاح تخم، به طور متوسط 9 روز پس از تخمك گذاري / لقاح با محدوده بين 6 تا 12 روز، تخمك بارور شده در رحم شروع به لانه گزيني مي كند. اين زماني است كه اولين علائم فيزيكي بارداري ظاهر مي شوند. ابتدا زنان ممكن است گرفتگي عضلات ناشي از لانه گزيني را حس كنند. اگر لكه بيني نيز رخ دهد، تا چند روز پس از لانه گزيني رخ نخواهد داد. لكه بيني در اين زمان مي تواند خونريزي لانه گزيني باشد و احتمال دارد با دوره قاعدگي شما اشتباه گرفته شود، اما اين لكه بيني همانند دوره قاعدگي شديد و سنگين نخواهد بود.

تقريبا در همين زمان، زنان ممكن است تغييرات در سينه خود را احساس كنند، از جمله تورم، حساسيت، احساس سوزش، و سنگيني آن. سطح پروژسترون در طول لقاح افزايش مي يابد، كه مي تواند باعث خستگي شود. سطح استروژن نيز شروع به افزايش مي كند كه مي تواند موجب تهوع و از دست دادن اشتها شود. اغلب به اين حالت بيماري صبحگاهي مي گويند كه يكي از نشانه هاي بارداري است، و اصطلاح كاملا دقيقي نيست، زيرا “بيماري صبحگاهي” مي تواند در هر زماني از روز رخ دهد. كاهش قند خون و فشار خون مي تواند منجر به سرگيجه و از حال رفتن شود. بعضي از زنان زمان رخ دادن اين حالت ها، فكر مي كنند كه بيمار هستند و پس از مراجعه به دكتر متوجه مي شوند كه باردار هستند.

علائم بارداري : لكه بيني واژن

هنگامي كه تخمك گذاري و بارور شدن اتفاق مي افتد، حدود 6-12 روز پس از باروري تخمك بارور شده به پايين لوله فالوپي به سمت رحم حركت مي كند كه در آن لانه گزيني اتفاق مي افتد. در آن زمان، تخمك هاي بارور شده خود را به ديواره رحم مي چسبانند. لانه گزيني مي تواند يكي از اولين علائم بارداري را ايجاد كند: لكه بيني لانه گزيني، خونريزي و گرفتگي عضلات.

گرفتگي عضلات از نشانه هاي بارداري

گرفتگي عضلاني در شكم شما ممكن است شبيه به نوعي گرفتگي دوره قاعدگي باشد. خونريزي و لكه بيني ممكن است در ابتدا شبيه به خونريزي قاعدگي باشد، به طوري كه برخي از زنان آن را با شروع دوره قاعدگي خود اشتباه مي گيرند.

ترشحات واژن

علاوه بر خونريزي، ممكن است شاهد ترشحات سفيد رنگي باشيد. اين ترشحات واژن ممكن است مربوط به هورمون هاي بارداري باشند كه منجر به ضخيم شدن ديواره هاي واژن مي شوند كه تقريبا بلافاصله پس از تخمك گذاري و لانه گزيني شروع مي شود. اين ترشحات واژن ممكن است در طول بارداري ادامه يابند. آنها به طور معمول بي ضرر هستند و نيازي به درمان ندارند. با اين حال، اگر بوي ناخوشايندي يا احساس سوزش و خارش داشته باشيد، با پزشك خود در ميان بگذاريد، چرا كه ممكن است اين سوزش و خارش ناشي از عفونت واژن باشد.

پلاگ مخاطي

علاوه بر افزايش ترشحات واژن، ممكن است شاهد پلاگ مخاطي دهانه رحم باشيد.

تغييرات در سينه ها و دردناك شدن آنها يكي ديگر از علائم حاملگي

تورم، تغيير اندازه يا حساسيت سينه و احساس درد در آنها مي تواند يكي ديگر از علائم بارداري باشد. تورم، كه نشانه افزايش ذخاير چربي و اندازه غدد شيري است، ممكن است با درد همراه باشد. ولي معمولاً پس از سه ماه اول بدليل اينكه بدن هورمون ها را تنظيم مي كند درد سينه ها قطع خواهد شد.

نفخ شكم

تغييرات هورموني در اوايل بارداري ممكن است در شما احساس نفخ شكم بوجود آورد، شبيه به احساس بعضي از زنان درست قبل از دوره قائدگي. به همين دليل حتي در اوايل بارداري كه رحم هنوز كوچك است لباس هاي شما ممكن است در قسمت كمر تنگ شوند.

بي حالي، تهوع و استفراغ در بارداري (NVP)

بيماري صبحگاهي احتمالا از علائم بارداري شناخته شده است. تهوع ممكن است در صبح بيشتر باشد، زيرا اسيد معده در طول شب ايجاد مي شود، اما اكثر خانم هايي كه بيماري صبحگاهي دارند، در طول كل روز احساس تهوع مي كنند. اكثر زنان باردار در سه ماه سوم مشكل تهوع آنها برطرف مي شود و براي بعضي از آنها ممكن اين اين مشكل تا آخر بارداري با آنها بماند.

 علائم بارداري : حساسيت به بو

حتي قبل از داشتن حالت تهوع، برخي از زنان به بوهاي مختلف حساسيت بالايي پيدا مي كنند. اين حساسيت به بو مي تواند با حالت تهوع همراه باشد، به همين خاطر اكثر خانم ها سعي مي كنند به سراغ آشپزي نروند.

 

خستگي يك نشانه ديگر از بارداري

آيا مدان احساس خواب آلودگي مي كنيد يا نمي توانيد از خواب بيدار شويد؟ خستگي يكي از شايع ترين علائم بارداري است. سطح پروژسترون در سه ماهه اول افزايش مي يابد. خستگي ممكن است در سه ماهه دوم شما فروكش كند اما بعدا ممكن است دوباره شروع شود. حمل وزن اضافي مي تواند در سه ماهه سوم به راحتي باعث خستگي شما شود.

اگر در دوران بارداري خود شاهد هر گونه نشانه غيرمعمولي بوديد، سريعأ به پزشك مراجعه كنيد. اميدواريم مطلب ما برايتان مفيد بوده باشد

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۶ دى ۱۳۹۸ | ۰۲:۰۹:۵۲ | نویسنده : باقري | نظرات (0)

يكي از مهم ترين خدماتي كه وب سايت پربازديد، امروزه به وب سايت هايي كه مي خواهند بازديدكننده گان خود را بالا ببرند، مي دهند رپورتاژ آگهي رايگان است. وب سايت هايي كه رتبه خوبي در الكسا و دنيا اينترنت دارند، شرايطي را براي سايت هاي ديگر قرار مي دهند تا آن ها نيز با قرار دادن رپورتاژ آگهي در وب سايت، ترافيك طبيعي را بيشتر كنند.

افزايش ترافيك طبيعي و بالا رفتن آمار بازديد وب سايت، از معدود خدماتي است كه يك رپورتاژ آگهي رايگان مي تواند به وب سايت و كسب و كار اينترنتي شما ارائه دهد.

البته كه همين دو مورد به راحتي توانسته است وب سايت هاي زيادي را مانند بست فارسي به به موفقيت و هدفي كه با افزايش ترافيك طبيعي بدست مي آيد، برسانند.

رپورتاژ آگهي رايگان و نكات مهم آن

رپورتاژ آگهي رايگان به طور كلي مانند رپورتاژ آگهي است. ولي در برخي موارد با هم تفاوت هايي همراه است. در رپورتاژ آگهي كه به صورت رايگان free است، برخي از وب سايت ها مانند bestfarsiخدمات تبليغاتي خوبي را به بازديد كنندگان ارائه مي دهند.

اين خدمات در بازه زماني خاص و يا براي برخي وب سايت هايي كه ويژگي هاي شگفت انگيزي دارند، قرار خواهند داد. رپورتاژ آگهي به صورت تبليغات در دنياي اينترنت و در جهت بهبود سئو سايت به عنوان مقاله كوچك براي معرفي كسب و كار اينترنتي در سايت هاي بزرگي مانند بست فارسي مطرح شده است و بصورت يك خبر تبليغاتي و آگهي گونه انتشار پيدا مي كند.

سايت بست فارسي وحيد قمصري خاص ترين ها را در دنياي اينترنت به شما معرفي كرده و يكي از خدماتي كه به كسب و كار هاي مختلف ارائه ميدهد، رپورتاژ آگهي رايگان است. رپورتاژ آگهي معمولا به صورت عكس يا متن مي باشد و ارائه خدمات شما به بازديدكنندگان است. هر رپورتاژ اصول خاص خود را داشته كه توسط مركز تبليغات و ارائه دهنده خدمات رپورتاژ مانند bestfarsi وحيد قمصري، تعيين مي شود.

چگونه رپورتاژ آگهي رايگان رتبه شما در گوگل را بهبود مي بخشد؟

اصلي ترين هدف سئو سايت بهينه سازي وب سايت براي موتور هاي جستجو جهت افزايش بازديد كنندگان وب سايت و در نتيجه رنك گوگل است. حال امروزه يكي از راهكارهايي كه مي تواند بر سئو و رتبه شما در صفحه نتايج موتور جستجو كمك زيادي كند، رپورتاژ آگهي رايگان است.

اين گزينه روند افزايشي براي سئو و بهينه سازي وب سايت شما خواهد داشت. در محتواي رپورتاژ معمولا 3 تا پنج كلمه كليدي از نام وب سايت و كلمه كليدي شما به صورت لينك نمايش داده مي شود كه اين مي تواند بازديد بالايي را براي شما توليد كند.

بر اساس جديدترين بروز رساني هاي گوگل دريافت لينك مرتبط در سايت هاي پربازديد با اعتبار بالا، رتبه شما را بهبود مي بخشد

اين تنها روش تبليغاتي است كه هيچ وقت كهنه نمي شود و با بروز رساني آن مي تواند روز به روز بازديد سايت خود را بالا ببرد. وب سايت bestfarsi وحيد قمصري در خدمات رپورتاژ آگهي به صورت رايگان خدمات ويژه اي با امكانات ويژه اي را براي شما قرار مي دهد. در ادامه با ما همراه باشيد.

خدمات bestfarsi در رپورتاژ آگهي رايگان

وب سايت وحيد قمصري با تيم متخصص خود در زمينه نقد و بررسي و توليد محتوا در دنيا اينترنت، بهترين ها را به كاربران اينترنتي معرفي مي كنند. اين وب سايت بهترين ها را به صورت top 10 مانند مثال زير به كاربران معرفي مي كند:

·        10 تا از بهترين سايت هاي فروشگاه اينترنتي در ايران

·        10 تا از بهترين سايت هاي دانلود فيلم

·       10  تا از بهترين سايت هاي دانلود موزيك و …

مهم ترين ويژگي گروه bestfarsi نقد و بررسي وب سايت ها در گروه هاي مختلف با رتبه هاي مختلف است. شما با مراجعه به وب سايت بست فارسي مي توانيد بهترين انتخاب ها را در حوزه هايي مانند سايت خبري، دانلود فيلم و ... داشته باشيد.

رپورتاژ آگهي در بست فارسي چگونه است؟

وب سايت bestfarsi  وحيد قمصري در زمينه رپورتاژ آگهي فعاليت گسترده اي داشته و سعي دارد تا بازديد گسترده وب سايت خود را با ديگران به اشتراك بگذارد. شما نيز مي توانيد رپورتاژ خود در اين سايت بگذاريد. اگر وب سايت شما توسط تيم آقاي قمصري تاييد شود مي توانيد به عنوان برترين ها در وب سايت هاي ايراني مورد معرفي قرار بگيريد.

يكي از ويژگي هاي خاص رپورتاژ آگهي رايگان وحيد قمصري قرار گرفتن كنار معرفي بهترين وب سايت هاي ايراني است كه اين جريان مي تواند بازديد بالايي را براي شما ايجاد كند.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۸ دى ۱۳۹۸ | ۰۳:۵۶:۳۳ | نویسنده : باقري | نظرات (0)

هنوز هم آدم‌ها را بر اساس هوششان مي‌سنجيد؟

هنوز هم فكر مي‌كنيد افراد خيلي موفق، هوش ذاتي خيلي خوبي داشته‌اند؟

پس به صحبت آلفرد بينه (كسي كه ضريب هوشي يا همان آي كيو را اختراع كرد) گوش كنيد:

«برخي از فيلسوف‌ها ميگويند هوش هر فرد، چيز ثابتي است. بايد به اين بدبيني وحشيانه، اعتراض كرد!»

 

حتي خود كسي آي كيو را اختراع كرده، چنين جمله حماسي و اعتراضي‌اي دارد!

هرچند هنوز هم كسي منكر تأثيرگذاري كم يا زياد ژنتيك، آي كيو و يا بهره هوشي در ميزان موفقيت يا آينده‌ي يك فرد نيست، اما بهره هوشي ديگر از ليست عوامل اصلي موفقيت، خط خورده است.

قبلاً تنها و تنها به بهره هوشي يا آي كيو نگاه مي‌كردند و فكر مي‌كردند هرچه يك فرد هوش بيشتري داشته باشد، در آينده موفق‌تر است.

تا اينكه آقاي گاردنر، نظريه هوش‌هاي چندگانه ارائه داد.

آقاي گاردنر مي‌گفت هركدام از ما انسان‌ها، در يك يا چند هوش، قوي‌تريم. او اين نكته را هم اضافه كرده بود كه هركدام از اين هوش‌ها (مثل هوش كلامي، هوش منطقي و غيره) را مي‌توانيم پرورش دهيم، با تمرين قوي‌ترش كنيم و با مطابق ميلمان تغييرشان دهيم؛ اما تنها بهره هوشي نمي‌تواند تعيين‌كننده باشد.

 

 

به زبان ساده‌تر، اگر فرض كنيم شما با يك «آي‌كيوي بسيار بالا» بتوانيد صاحب يك كرسي در بهترين دانشگاه جهان شويد، اگر ساير مهارت‌هاي ضروري را بلد نباشيد، هرگز نمي‌توانيد اين جايگاه مهم را حفظ كنيد.

همين الان هم اگر كمي در حافظه‌تان جستجو كنيد، كساني را پيدا خواهيد كرد كه مثلاً پول و ارث زيادي بهشان رسيده اما نتوانسته‌اند با آن كاري كنند يا آن را چند برابر كنند! چون مهارت‌هاي لازم و ضروري را بلد نبوده‌اند!

بيشترين احتمال موفقيت هنگامي وجود خواهد داشت كه شما هم داراي هوش خوبي باشيد و هم بتوانيد مهارت‌هايي را در خود پرورش دهيد كه در زندگي‌تان هر روز جريان دارند و كاربردي هستند.

بنابراين اگر هوش را كنار بگذاريم بايد به دنبال عوامل ديگري براي موفقيت بگرديم. عواملي كه بتوانيم پرورششان دهيم و مثل ماهيچه‌هايي كه با ورزش قوي و قدرتمند مي‌شوند، بتوانيم با تمرين و تكرار و زحمت، رشدشان دهيم.

شايد بد نباشد به سراغ مهارت‌هاي نرم برويم.

 

 

مهارت‌هاي نرم، مهارت‌هايي هستند كه در مدارس ايران، از ابتدايي تا فارغ‌التحصيلي، يا خيلي ناقص و بد به آن‌ها پرداخته شده و يا كلاً چيز مهمي به حساب نيامده و بي خيالش شده‌اند.

شما يادتان مي آيد در مدارس به شما مهارت هاي زندگي درس داده باشند؟ يادتان هست كسي براي بالا بردن اعتماد به نفس شما تلاش كرده باشد؟ به خاطر داريد حتي يكبار در مورد مهارت هاي مهمي مثل تصميم گيري يا حل مسئله با شما صحبت كرده باشند؟

هدف گذاري را چه كسي به شما ياد داده است؟ در مورد هوش هيجاني و اهميت زيادش چه كسي به شما آموزش داده است؟

مهارت‌هاي نرم، مهارت‌هاي ذهني هستند كه ارزيابي كميت و عدد آن‌ها دشوارتر از مهارت‌هاي سخت (مثل مدرك تحصيلي، زبان خارجي و غيره) است. به مهارت‌هاي نرم «مهارت‌هاي انساني» و يا «مهارت‌هاي بين فردي» هم مي‌گويند.

اگر به زندگي افراد موفق نگاه كنيم، مي‌بينيم آن‌ها چقدر براي يادگيري برخي مهارت‌ها كه شايد از ديد ما بي‌فايده مي‌آيد، تلاش كرده‌اند و برايش زحمت كشيده‌اند.

آن‌ها مهارت‌هاي ارتباطي قوي دارند، مي‌دانند با هركسي چطور بايد حرف بزنند.  به اين فكر كنيد كه آدم‌هاي كاريزماتيك و موفق، چقدر خوب با ديگران ارتباط برقرار مي‌كنند، چقدر خوب صحبت مي‌كنند، ديگران را چطور جذب مي‌كنند، چطور در مذاكرات و معاملات برنده مي‌شود، چگونه فرصت‌ها را مي‌بينند و چطور آينده را به درستي پيش‌بيني مي‌كنند.

آن‌ها حل مسئله را بلدند، مهارت تصميم‌گيري را ياد گرفته‌اند، روي آموزش فن بيان خودشان كار كرده‌اند و براي يادگيري چنين مهارت‌هايي بارها و بارها تمرين كرده‌اند و طعم شكست را زياد چشيده‌اند.

يادمان باشد، بهترين سرمايه‌گذاري دنيا، نه در بانك و مسكن و غيره، كه سرمايه‌گذاري روي خودمان است.

وقتي خودمان حسابي رشد كنيم، آنگاه افكار تازه و جديد به سراغمان مي‌آيد و فرصت‌هاي جديد جلوي راهمان پيدا مي‌شود.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۸ دى ۱۳۹۸ | ۰۲:۱۱:۲۶ | نویسنده : باقري | نظرات (0)

چطور تندخواني به وجود آمد؟

در جنگ جهاني دوم بود كه متوجه شدند بعضي خلبان ها اهداف را خوب تشخيص نميدهند.بخاطر همين دستگاهي را طراحي كردند كه تصاوير مختلف را نشان بدهد.اوايل سرعت رد شدن تصاوير كم بود و كم كم سرعت رد شدن تصاوير همينطور بيشتر و بيشتر ميشد.با اين تمرين خلبان ها به مرور زمان توانستند تصاويري كه با سرعت بالا رد ميشد را هم تشخيص بدهند و آن مشكل تشخيص ندادن بعضي اهداف اين خلبان ها هم حل شد.

بعداً يك چشم پزشك فرانسوي به اين فكر افتاد كه از اين روش براي افزايش سرعت ديدن كلمات استفاده كند تا بتوان كلمات را با سرعت بيشتري ديد و آنها را تشخيص داد.و اين شد كه كم كم تندخواني به وجود آمد و الان ساليانه سال است كه آموزش تندخواني در جهان رواج دارد و افراد زيادي به كلاس هاي آموزش تندخواني مي روند و يا از پكيج ها و  كتابهايي كه در زمينه ي آموزش تندخواني آماده شده استفاده ميكنند.اما متاسفانه هنوز خيلي ها نميدانند كه مهارتي به نام تندخواني وجود دارد و از اين جهت به شما تبريك ميگويم چون از خيلي ها جلوتر هستيد.

معايب تندخواني

كندخواني باعث صرف زمان زياد براي مطالعه ميشود:

عزيزاني كه آموزش تندخواني نديده اند بايد زمان زيادي را صرف مطالعه ي مطالب كنند در حالي كه افرادي كه آموزش تندخواني ديده اند حداقل با نيمي از آن زمان ميتوانند آن مطلب رو بخوانند و اين عالي است.شما اگر روزي 3 تا 4 ساعت مطالعه كنيد تا گرفتن مدرك ليسانس ميشود حدود 20 هزار ساعت، يعني 832 روز كامل.حال شما اگر آموزش تندخواني ديده باشيد اين زمان به نصف ميرسد.يعني شما 10 هزار ساعت رو پس انداز كرديد كه ميشود معادل 416 روز كامل.بنظرتان اين بينظير نيست؟حالا از آن فرصتي كه برايتان وجود دارد ميتوانيد براي باشگاه رفتن استفاده كنيد يا ساز يادبگيريد يا هر چيز ديگري كه به آن علاقه داريد.

كندخواني باعث حواس پرتي ميشود:

شما وقتي با سرعت كم مطالعه ميكنيد حواستان خيلي راحت تر پرت ميشود تا اينكه بخواهيد سريعتر مطالعه كنيد.ميخواهم برايتان مثالي بزنم.كسي كه خيلي آرام رانندگي ميكند را در نظر بگيرد.ميتواند خيلي راحت به اطرافش نگاه كند و حتي غذا بخورد اما كسي كه دارد سريع رانندگي ميكند چطور؟او هم ميتواند خيلي راحت به اطرافش نگاه كند و غذا بخورد؟مسلما خير.چون براي رانندگي نياز به تمركز بيشتر دارد.تندخواني هم دقيقا مثل قسمت دوم اين مثال است و باعث افزايش تمركز شما ميشود.

كندخواني باعث كاهش علاقه ي ما به مطالعه ميشود:

چون زمان زيادي را براي مطالعه بايد صرف كنيم.و اين باعث ميشود نتوانيم در زماني كه ميخواهيم كتاب را به اتمام برسانيم و ديگر براي هميشه از مطالعه زده ميشويم.در حالي كه افرادي كه آموزش تندخواني ديده اند نسبت به افرادي كه آموزش تندخواني نديده اند بسيار سريعتر تمام ميكنند و به همين دليل علاقه ي بيشتري نسبت به مطالعه دارند.

كندخواني باعث درك كم ميشود:

بخاطر اينكه يك شخص كندخوان سرعت مطالعه ي پاييني دارد وقتي به آخر بند ميرسد زمان زيادي را صرف ميكند و اول بند را فراموش ميكند و بايد برگردد و دوباره از اول آن بند را بخواند تا متوجه شود كه داستان از چه قرار بود.

گفته شده ميزان اندوخته ي ذهني يك مطالعه كننده معمولي 35 درصد و يك تندخوان 53 درصد است.پس نتيجه ميگيريم كه يك شخص تندخوان بعد از مطالعه به مطالب بيشتري تسلط دارد.

دلايل كندخواني

آموزش تندخواني

دليل اول كندخواني كلمه خواني است:

كلمه  خواني يعني كلمه كلمه ميخوانيم و ميخواهيم هر كلمه را درك كنيم و در واقع تمركز ما روي كلمه هست تا روي جمله و بايد سعي كنيم تمركزمان روي درك جمله باشد.ما كلمه كلمه ميخوانيم و سرآخر متوجه نميشويم كه مفهوم جمله چه بود و بخاطر همين برميگرديم و دوباره از اول آن جمله را ميخوانيم.در حالي كه در تندخواني تمركز روي درك جمله است.

دليل دوم كندخواني بلندخواني است:

شخص بلند بلند ميخواند طوري كه بقيه هم متوجه ميشوند.وقتي شما بلند بخوانيد شايد بتوانيد حدود 200 كلمه در دقيقه بخوانيد كه اين عدد خيلي كم است.راستي بلندخواني باعث ميشود انرژي بيشتري مصرف كنيم.چون فك، زبان و تارهاي صوتي فعاليت ميكنند و باعث ميشوند زودتر خسته بشويم.

اما شايد در جايي خوانده باشيد كه بلندخواني باعث يادگير بهتر است و با خواندن مطلب بالا يك خورده گيج شده باشيد كه مطالعه را با صداي بلند انجام دهيد يا خير.درسته كه با صداي بلندخواندن باعث يادگيري بيشتري ميشود اما چون باعث كاهش سرعت ما ميشود در هنگام مطالعه از بلندخواني پرهيز ميكنيم و زماني كه مطالعه تمام شد حالا نكاتي كه يادداشت كرديم را با صداي بلند شروع ميكنيم براي خود يا ديگري به توضيح دادن.الان ياد گرفتيد كه چه زماني بايد با صداي بلند مطالب را بخوانيد.

دليل سوم كندخواني لب خواني است:

لب خواني هم باعث كاهش سرعت مطالعه ي ما ميشود.بعضي ها بلند نميخوانند اما لب خواني ميكنند و در واقع دارند آرام زمزمه ميكنند كه اين هم اشتباه است.

دليل چهارم كندخواني درون خواني است:

درون خواني قابل حذف نيست اما ميشود تا حدي آن را كاهش داد.بعضي در دلشان دارند كلمه را تلفظ ميكنند كه ما ميخواهيم اين را هم تا حدودي كاهش بدهيم.درون خواني هم با افزايش حوزه ديد و كاهش مكث روي هر كلمه تا حدودي كاهش پيدا ميكند.

دليل پنجم كندخواني برگشت به عقب است:

متاسفانه ما عادت كرديم هر خطي كه ميخوانيم برگرديم و به چند كلمه ي قبلي نگاهي بندازيم كه اين را هم بايد حذف كنيم.چون باعث كاهش سرعت مطالعه ي ما است وخيلي وقت ها اصلا نيازي به اين كار نيست.چون خيلي وقت ها وقتي ادامه ي مطلب را ميخوانيم و كمي پيش ميرويم مطلبي كه بايد را دريافت ميكنيم.

دليل ششم كندخواني سرگرداني چشم بين خطوط است:

گهگداري هم خط را گم ميكنيم كه اين مورد با خط بري كردن به راحتي حل ميشود.

دليل هفتم كندخواني مكث طولاني چشم بر كلمات است:

به طور ميانگين سرعت مكث روي هر كلمه يك چهارم ثانيه هست كه ما سعي ميكنم اين زمان را كمتر كنيم مثلا يك هشتم ثانيه يا يك دهم ثانيه يا…

دليل هشتم كندخواني هم محدوديت حوزه ي ديد هست:

با تمريناتي كه در زمينه ي افزايش حوزه ي ديد به شما ميدهم به شما كمك ميكنم كه در يك نگاه بتوانيد كلمات زيادي رو ببينيد كه اين به سرعت مطالعه ي شما خيلي كمك ميكند.

آيا با افزايش سرعت مطالعه ميزان درك مطلب كاهش پيدا ميكند؟

آموزش تندخواني

اگه ما چرخ جلوي اين دوچرخه را سرعت و چرخ عقب را درك در نظر بگيريم چرخ درك همراه با چرخ سرعت پيش ميرود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۵ دى ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۸:۳۳ | نویسنده : باقري | نظرات (0)
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By Bigsite :.